Obsah
Dějiny Římskokatolické farnosti Nedakonice
Dne 30. září 1903 byl v obci Nedakonice založen spolek „ Jednota sv. Cyrila a Metoděje“, který měl za úkol v obci postavit kostel a faru a tak se osamostatnit z farnosti Polešovice, kam obec podléhala. Stavba kostela měla být financována z finančních darů věřících. Do začátku I. světové války bylo sesbíráno 20 000.- zlatých korun, které po vypuknutí války byly upsány na válečné půjčky. Po prohrané válce bylo nutné začít znovu a v roce 1920 za přispění Dr. Antonína Stojana,probošta kroměřížského daroval katolický podpůrný spolek jednotě budovy starých mlýnů a pozemky na stavbu kostela. Projekty na stavbu kostela vypracoval architekt Stanislav Kučera z Brna.
Na jaře v roce 1932 se započalo se stavbou kostela a kostel a farní budova byly vysvěceny dne 21. října 1934. Kostel byl zasvěcen sv. Floriánovi. Stavba obou budov si vyžádala náklady ve výši 265 257.- tehdejších korun. Pozemky pod farní budovou a přilehlou zahradou museli koupit občané Nedakonic a zaplatili klášteru na Velehradě za pozemky 16 000.-Kč. V prosinci 1934 zastupitelstvo odsouhlasilo stavbu hřbitova a náklady na výstavbu hřbitova včetně pozemku dosáhly 29 000.-Kč. Tím se obec Nedakonice mohla stát samostatnou farností již nezávislou na farnosti Polešovice.Farnost Nedakonice vznikla až v roce 1941. Zařízení kostela jako lavice, varhany, roucha a další potřeby k bohoslužbám si vyžádaly další finanční náklady ve výši 87 446.-Kč.
V roce 1963 byla opravena fasáda kostela a fary. V roce 1972 byly vysvěceny nové zvony a to větší Cyril o váze 150 kg a menší Metoděj o váze 80 kg.
V roce 1984 byla obnovena fasáda celého kostela včetně opravy střechy a svodů a instalováno elektrické topení- akumulační kamna, kterými se temperuje kostel. Nyní je kostel temperován tepelným čerpadlem, neboť na tepelné čerpadlo byla poskytnuta dotace.