rozšířené vyhledávání ...

SPOLEČENSTVÍ MINISTRANTŮ

MINISTRANTIerbLogo

Nejlepší způsob, jak proniknout do ducha liturgie, je aktivní účast na ní. To mají šanci zakusit zvláštním způsobem ministranti,

Když se vysloví slovo ministrant, každému, ať věřícímu či nevěřícímu člověku, se hned vybaví kluk v suknici pohybující se kolem oltáře. To je samozřejmě správná domněnka, ovšem život ministranta se nezužuje „jen“ na službu u Božího oltáře.

Naším nejdůležitějším posláním je služba u Božího oltáře, tedy příprava liturgických předmětů a jejich samotné uplatňování při mši svaté, dále četba liturgických textů a seznamování se s nimi, poznávání zákonitostí a řádů spjaté se mší svatou. To je jen výčet nejdůležitějších úkolů, které lze zobecnit na službu ministranta v kterékoli farnosti. Kolem těchto stěžejních úkonů se nabalují další aktivity, které každoročně společně zažíváme.

Přes celý liturgický rok se zhruba jednou za měsíc uskutečňují pravidelné ministrantské setkání, na nichž se ministranti učí novým ministrantským dovednostem či zlepšují ty dosavadní.

Ministranti se během roku účastní také výletů a sportovních utkání.

Modlitba za ministranty

Pane Ježíši, děkujeme ti, že máme v naší olomoucké arcidiecézi ministranty, kteří jsou ochotní ti svobodně a dobrovolně sloužit. Prosíme tě, dej jim na přímluvu jejich společného patrona svatého Václava věrnost a vytrvalost ve službě, ke které jsi je povolal. Ať nejsou jen ministranty u tvého oltáře, ale ať jsou ministranty i mimo kostel, ať podle jejich chování ostatní poznají, že jsou tvými služebníky. A bude-li to Tvá vůle, ať nepřeslechnou Tvé volání ke kněžské službě: dej, ať Tvou výzvu velkodušně přijmou a stanou se novými hlasateli Tvého evangelia. Amen.

Zveme všechny chlapce, kteří by chtěli sloužit Pánu u jeho oltáře.

Vedoucím ministrantů je Toník Šupka
stránky spravují Tomáš Matoušek a Lubomír Jestřabík.

Důležité informace

Odkaz na oficialni stranky ministrantů Olomoucké arcidieceze: www.ministranti.info

Odkaz na ministranské vzkazy  (dostane se tam pouze ten, kdo má heslo): ministranské vzkazy

ministranti

Svatý Tarzicie, patrone ministrantů, oroduj za nás!